Polyolefin Ambalaj Filmleri

POLYOLEFİN (POF) AMBALAJ FİLMLERİ

Polyolefin (POF) Ambalaj Filmleri, rulo bobinler şeklinde üretilmekte ve otomatik, tünelli, yarı otomatik ve manuel ambalaj makinelerinde randımanlı bir şekilde kullanılmaktadır.

Polyolefin Filmleri, aynı kulvarda yarışan diğer ambalaj ürünlerine göre dayanıklılık ve kalite yönünden getirdiği avantajlarla birlikte tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış olup popüler ambalaj filmlerinin başında gelmektedir.

Paralel olarak, ülkemizde de kullanımı sürekli olarak artmaktadır. Talebin artmasıyla birlikte son yıllarda bu ürünlerin ithalatını yapan ve piyasaya süren firma sayısında ciddi bir artış olmuş, gün geçtikçe artan rekabet koşullarıyla birlikte pek çok firma ucuz olmak adına düşük kaliteli ürünleri piyasaya sokmuştur. Bu tür polyolefin filmler, mat renklidir, yapışması çok kuvvetli değildir, kolay kopma yapmaktadır ve en önemlisi gıda ile temasında sakınca oluşturabilmektedir. Bu sebeple, ürünlerinin ambalajında polyolefin kullanan firmaların, aldıkları ürünü sadece fiyatıyla değil, mukavemeti, rengi, kokusu, karakteristik özellikleri ve mecvut sertifikaları ile birlikte değerlendirmeleri gerekir. Ayrıca kullandıkları bobinlerin ölçü ve ağırlıklarını kontrol etmeleri çok önemlidir.

Polyolefin Shrink (POF) Filmlerinin bobin ağırlıkları, tüm dünyada standart olarak net ağırlığa göre düzenlenmiştir. Yani masura ağırlığı hariç olarak alınıp satılmaktadır. Bununla birlikte piyasadaki bazı firmalar, bobindeki film uzunluğunu azaltarak brüt ağırlığı, net ağırlığa göre ayarlayıp piyasaya sürmekte ve aslında hileli ürün satmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse, standart 15mikron 50cm. 1.332mt. Pof filminin net ağırlığı 18,38 kg, masura ağırlığı 1,25kg, brüt ağırlığı da 19,63kg.’dir. Normalde satış fiyatı net ağırlık olan 18,38kg.’a göre hesaplanırken hile yapan firmalar, bobinleri 1.245mt sardırarak brüt ağırlığı 18,38kg.’a ayarlamakta ve brüt ağırlık üzerinden satış yapmaktadırlar. Bu bobinlerin uzunlukları standartın altında yani hileli olduğu için maliyeti düşük olmakta, dolayısıyla daha ucuz fiyatlardan satılmaktadır. Netice olarak bu ürünleri kullanan kişiler, ürünü ucuza aldıklarını sanırlarken aslında eksik mal almakta ve kazıklanmaktadırlar.

Çıplak gözle tam metrajlı ürünle eksik sarılan bobin arasındaki farkı anlamak çok zordur, bu sebeple pof kullanıcılarının satın aldıkları bobinlerin ağırlıklarını kontrol etmeleri kendi lehlerinedir.

Herkoç Ltd.Şti. olarak piyasaya sürdüğümüz Polyolefin Shrink (POF) Ambalaj Filmleri, üstün karakteristikleri sahip olmakla birlikte her türlü kalite ve gıda sertifikalarına sahiptir. Ayrıca bobin ağırlıkları ve ölçüleri, web sitemizde açıkladığımız şekilde garantimiz altındadır. Ürünlerimiz, masura hariç, yani net ağırlığa göre satılmaktadır. Kestiğimiz faturalarda ürünlerin kalınlık, en, ve uzunluk ölçüleri yazmaktadır.

Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, saygılar sunarız.